Kino Zawieście czerwone latarnie

Zdjęcia: Fei Zhao, Lun Yang
Czas trwania: 125 min.
Obsada: Li Gong, Saifei He, Jingwu Ma, Cuifen Cao

Songlian jest młodą inteligentną dziewczyną, która ze względu na niekorzystny status majątkowy swojej rodziny nie ma perspektyw na ukończenie studiów. Aby pomóc najbliższym, decyduje się wyjść za mąż za bogatego mężczyznę. Nie ma jednak możliwości, by była jego jedyną kobietą: biorąc pod uwagę swój majątek, małżonek Songlian może pozwolić sobie na utrzymywanie kilku żon.

Po przybyciu do rezydencji nowego męża Songlian zapoznaje się z rytuałami jej mieszkańców. Jednym z nich jest zawieszanie czerwonych latarni. Dla młodej, pełnej życia dziewczyny nowy dom stanowi zamkniętą przestrzeń, wypełnioną intrygami zamieszkujących go kobiet, rywalizujących między sobą o względy męża. Z tego miejsca nie ma ucieczki. Ktokolwiek tam trafi, musi poddać się obowiązującej w nim tradycji.

Tags:

up-the-yangtze-21
W górę Jangcy

26. maja 2012, godz. 17.00 Miejsce: aula 1.43, Wydział Filologiczny UG Produkcja: Kanada Scenariusz i reżyseria: Yung Chang Zdjęcia: Shi...