JAPONIA

19-30 maja

Wystawa prac artystycznych Made in Japonia – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Miejsce : Hol Wydział filologiczny UG

Wystawa prac plastycznych MADE IN JAPONIA przygotowana przez studentów Wydziału Rzeźby prowadzonego przez Janinę Rudnicką profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Prace prezentowane na wystawie towarzyszą…cej Festiwalowi Made in Azja są efektem Warsztatów rysunkowych przeprowadzonych w II Pracowni Rysunku Wydziału Rzeźby i Intermediów gdań„skiej Akademii Sztuk Pięknych prowadzonej przez panią prof. Janinę™ Rudnicką… i asystentkę™ dr Adrianę™ Majdzińską.

Warsztaty były działaniem interdyscyplinarnym.  Polegał‚y na połą…czeniu ruchu – w tym przypadku tań„ca Buto, muzyki i rysunku. Zaproszony przez nas Teatr Amareya wykonał‚ dla nas godzinny improwizowany spektakl tańca, który na bieżą…co „notowany” był przez rysujących studentów. Istotą tego wydarzenia jest bezpoś›rednie przełożenie emocji i wrażeń wywoł‚anych ruchem na ję™zyk plastyczny.  Zatrzymanie chwili, uchwycenie za pomocą kilku kresek lub plam poruszających się postaci uniemożliwia zastosowanie klasycznego studium, ale daje możliwość› spontanicznej reakcji, pokazania nastroju dynamicznie zmieniają…cej się sytuacji.  Powstałe prace nie są… typowymi rysunkami jakie studenci wykonują… na zajęciach są kilkuminutowymi szkicami dokumentują…cymi ruch. Jest to szybki emocjonalny zapis chwili.
Dziękujemy Teatrowi Amareya za to niesamowite spotkanie.

Studenci biorący udział‚ w Warsztatach z Teatrem „Amareya”:
Branecka Karolina
Muł›ko Emilia

Tags: , , ,

2. dzień festiwalu

Piątek 23 maja 2014 16:00 Pokaz filmu WYNALAZKI DOKTORA NAKAMATS (2009) Aula 1.43 Wydział filologiczny UG 17:00 Wykład Wojciecha Mościbrodzkiego...