Imprezy towarzyszące:

14-28 maja

Wydział Filologiczny UG

Wystawa prac studentów z II Pracowni Rysunku Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku
prowadzonej przez Janinę Rudnicką profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Temat wystawy sprowokowany został zmieniającą się sytuacją społeczno-gospodarczą świata. Rosnące znaczenie Chin i zadziwiająco skuteczne budowanie ich pozycji jako mocarstwa ekonomicznego zmusza nas – Europejczyków, do wnikliwszej obserwacji historii i kultury „państwa środka”. Bogate dziedzictwo Chin może być niewyczerpanym źródłem inspiracji.
Studenci odpowiadają na zadany temat posługując się całym spektrum środków plastycznych: od klasycznego rysunku po projekcję multimedialną. Poruszając równie wiele różnorodnych wątków chińskiej kultury.

Tags:

Pokaz mody Daleki Wschód

24 maja 2012 (czwartek) Hol Wydziału Filologicznego UG Pokaz mody, który zostanie zaprezentowany jako jedno z wydarzeń I Festiwalu Kultury Azjatyckiej...