JAPONIA STRACH MA SKOSNE OCZY

Published on Maj 25th, 2014 | by admin

Wykład Duchy, zombie i manga. Horror japoński w nowym tysiącleciu.

prowadzenie Krzysztof Gonerski

25 maja 2014 (niedziela)

“Duchy, zombie i manga. Horror japoński w XXI wieku” to historia najnowsza japońskiego kina grozy opowiedziana przez pryzmat najbardziej charakterystycznych zjawisk kulturowych ostatnich lat: J-horroru, “nowego gore” oraz adaptacji mang mistrzów rysunkowego horror Kazuo Umezu i Junjiego Ito. Tematy, konwencje, motywy i style, folklor, technologie, postmodernizm, groteska i surrealizm, czyli wszystko, co sprawia, że horror japoński wciąż pozostaje jednym z najbardziej fascynujących fenomenów z pogranicza japońskiej kultury i popkultury.

Krzysztof Gonerski – autor pierwszej w Polsce monografii azjatyckiego kina grozy – „Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy” (Wyd. Kwiaty Orientu, 2010). Od wielu lat związany z największym w Polsce portalem grozy Horror Online (www.horror.com.pl), autor licznych artykułów i recenzji poświęconych kinu azjatyckiemu, a zwłaszcza grozie azjatyckiej publikowanych w magazynach fanowskich i portalach internetowych. Prowadzi bloga: http://strachmaskosneoczy.blogspot.com/

Tags: , , ,

1083_019812B.jpg
Pokaz filmu SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW (2001)