DZIEŃ I

Published on Maj 22nd, 2014 | by admin

0

Uroczyste otwarcie Festiwalu

22 maja 2014

godzina 18:30

Miejsce : Aula Wydziału Prawa i Administracji UG

Ul.  Bażyńskiego 6

Uroczyste otwarcie Festiwalu z gospodarzami wydarzenia, władzami Uniwersytetu Gdańskiego i przedstawicielami Ambasady Japonii.

Wystąpienie gościa honorowego, Pana Hiroshi Matsumoto, Radcy Ambasady Japonii w Polsce.

Pokaz sztuki walk w wykonaniu Sopockiego Klub Kendo oraz Roberta Gembala, 6 dan shihan, Fundacja Aikido.

Występ artystyczny gwiazdy festiwalu: GAIA PHILHARMONIC CHOIR z Tokio, pod dyrekcją Ko Matsushita

 

 

GAIA PHILHARMONIC CHOIR, Tokio, dyrygent Ko Matsushita


Założony w 2001 roku pod muzycznym przewodnictwem dyrygenta Ko Matsushita, Gaia Philharmonic Choir z Tokio, dąży do osiągnięcia symfonicznego dźwięku, zagłębiając się w muzykę zarówno dawną jak i współczesną, muzykę Wschodu i Zachodu. Działalność chóru koncentruje się wokół corocznych koncertów, uczestnictwa w rozmaitych festiwalach chóralnych oraz występów w różnych projektach.

Obecnie Gaia Philharmonic Choir aktywnie uczestniczy w programie „Three” – wspólnych koncertach trzech energetycznych chórów z Singapuru, Filipin i Japonii. Projekt ten scalają dyrygenci tych chórów – Jennifer Than, Jonathan Velasco i Ko Matsushita, którzy odgrywają szczególną rolę na globalnej scenie chóralnej. Projekt miał już swoje cztery odsłony w trzech krajach, rozpoczynając się w Singapurze w 2006 roku. Każdy z chórów prezentował barwny i oryginalny program, oddający kulturę i etniczne cechy każdego z państw. Projekt „Three” jest holistycznym wprowadzeniem do chóralnej kultury Azji, a jego celem jest międzynarodowa wymiana poprzez muzykę, a także przyczynianie się do poszerzania przyjaźni oraz rozwoju Azji za pośrednictwem kultury, nauki i języka.

Ponadto w 2008 roku chór został zaproszony do udziału w światowej premierze utworu „Ah Nagasaki – Ashes Into Light” Roberta Kyra jako reprezentanta narodu, który ucierpiał w bombardowaniu bronią nuklearną. Prawykonanie, które odbyło się w St. Paul w Minneapolis (USA) zostało bardzo dobrze odebrane przez krytyków oraz publiczność.

Gaia Philharmonic Choir także lokalnie poszerza swoje muzyczne horyzonty. W 2009 roku chór wystąpił pod dyrekcją zaproszonego dyrygenta Friedea Berniusa – uznanego autorytetu na polu muzyki romantycznej.

 

 

 

 

 

Sopocka Klub Kendo

Sopocki Klub Kendo jest klubem sportowym, lecz jednocześnie grupą zrzeszającą miłośników japońskiej szermierki i kultury Japonii.

Klub prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach dyscyplin kendo, iaido oraz jodo.

Celem Klubu jest ponadto propagowanie zdrowego stylu życia, a także kształtowanie osobowości w duchu tradycji, patriotyzmu oraz szacunku dla drugiego człowieka. Za szczególny cel uważamy sportową aktywizację młodzieży, przeciwdziałanie patologiom oraz popularyzację kultury Japonii, jak również promocję Miasta i regionu.

Sopocki Klub Kendo jest członkiem Polskiego Związku Kendo, posiada akredytację Europejskiej Federacji Kendo.

http://www.kendosopot.pl/

 

Robert Gembal, 6 dan shihan, Fundacja Aikido

„Fundacja Aikido jest organizacją aikido o zasięgu międzynarodowym. Tylko na Pomorzu działa ponad 10 dojo (klubów) tej tradycyjnej szkoły sztuk walki, a ćwiczy w nich około 400 adeptów.Szkołą kieruje jeden z pionierów polskiego aikido, mistrz Robert Gembal, 6 dan (shihan), członek najstarszej japońskiej organizacji sztuk walki Dai Nippon Butoku Kai z Kyoto.Pokaz technik miecza będzie wykonywał Gembal shihan wraz z uczniami. Gościem specjalnym pokazu będzie zaproszony do Gdańska na Międzynarodowe Seminarium Aikido Cognard Hanshi, 8 dan, jeden z bardziej sławnych światowych mistrzów aikido.”

http://www.3aikido.eu/pl/

 

Tags:


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zamknij