JAPONIA

Published on Maj 24th, 2014 | by admin

Spotkanie z baśniami japońskimi + pokaz origami

24 maja 2014 (sobota)

prowadzenie Elżbieta i Groszek Stanilewicz

Miejsce : Hol Wydział filologiczny UG

Elżbieta i Groszek Stanilewicz, inicjatorki powstania grupy „Łowcy Słów”. Wieloletnie słuchaczki i propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Miłośniczki baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie Bywamy w Domach Kultury, szkołach, bibliotekach… Wchodzimy na sceny teatralne i kawiarniane – jesteśmy tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem…. Bo sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, legendy, przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem – jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd.

Groszek Stanilewicz – przygotowanie do pracy z dziećmi – Studia o profilu pedagogicznym – Autorskie warsztaty bajko terapeutyczne (127 h) Warszawa 2009 – 2012 r. – Kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom Rodzin z Problemami Alkoholowymi (125 h) 2010r. – Warsztaty dramy I i II stopnia Łódź 2002 – 2003 – Ogólnopolskie Seminarium Metodyczne ( nauka języka w wieku przedszkolnym 20 h ) 2010r. – Warsztaty dla opowiadaczy Jihada Derwicha Francja (80 h)

Elżbieta Stanilewicz – mgr farmacji, kosmetyczka ( makijaż artystyczny dla dzieci od 1989 r. ) – wykładowca zawodowy w technicznych i wyższych szkołach kosmetycznych. – wieloletnia praca ze szkolnym kółkiem teatralnym w Łodzi i we Francji – warsztaty opowiadaczy Toruń 2010 r, Francja 2011 r. – wielokrotne prowadzenie warsztatów słowno-artystycznych dla dzieci ( Muzeum Etnograficzne, NCK, biblioteki, Muzeum Archeologiczne, Centrum Kota Edwarda ….) – współpraca z osobami niepełnosprawnymi Gdańsk, Zylina.

Tags: , , , ,

Międzynarodowe Seminarium Aikido

Fundacja Dialogu Kultura Aite 24-25 maja 2014 Miejsce : Hala sportowa GSF w Gdańsku, VII Dwór 7   „Aite” po...