JAPONIA

Published on Maj 24th, 2014 | by admin

0

Spektakl teatralny 47 RONINÓW

Spektakl jest pokłosiem pracy studentów z Międzywydziałowego Koła Naukowego Azji Wschodniej UG we współpracy z Gdyńskim Klubem Kendo „Bushido”.

24 maja 2014 (sobota)

14.00-15:00

Miejsce : Aula 1.43 Wydział filologiczny UG

 

Pan Asano, władca Ako wchodzi w zatarg z jednym z zauszników shoguna – magnatem Kira. W konsekwencji zostaje skazany na śmierć i zmuszony do popełnienie rytualnego samobójstwa. Jednakże jego samurajowie, pozbawieni swojego pana, stający się przez to tzw. roninami czyli samurajami bez pana, przysięgają zemstę sprawcy śmierci Asano.

Przypadek czterdziestu siedmiu samurajów został spopularyzowany dzięki licznym sztukom teatralnym,oraz doczekał się także kilku adaptacji kinowych, m.in. filmów Czterdziestu siedmiu roninów (1941) w reżyserii Kenjiego Mizoguchiego czy filmu 47 Ronin z Keanu Reevesem (2013).

Międzywydziałowe Koło Naukowe Azji Wschodniej UG działa przy Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego i zajmuje się szeroko rozumianą problematyką Dalekiego Wschodu. Jesteśmy grupą młodych, aktywnych ludzi, zainteresowanych kulturą, gospodarką, sztuką i filozofią Azji Wschodniej. Swoimi działaniami chcemy poszerzyć naszą wiedzę i wspierać idee dialogu międzykulturowego. W naszych działaniach kierujemy się przede wszystkim zasadą dobrowolności. Mówiąc kolokwialnie chcemy, żeby każdy brał z naszych działań to co jego interesuje. Nasi członkowie są z zasady indywidualistami, mają swoje cele, jesteśmy po to żeby pomóc im je realizować.

Spektakl jest pokłosiem pracy studentów z Międzywydziałowego Koła Naukowego Azji Wschodniej UG we współpracy z Gdyńskim Klubem Kendo „Bushido”.

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pokaz tradycyjnych gier japońskich

Pokaz tradycyjnych gier japońskich - Stowarzyszenie Polska Liga Mahjonga 24 maja 2014 (sobota) 12:00-16:00 Miejsce : Hol Wydział filologiczny UG...

Zamknij