Koncerty zespół buchaechum2

Godz. 20:00-20:30

Miejsce: Hol wydział filologiczny UG

Pokaz tańca z wachlarzami BUCHAECHUM / UAM Poznań

zespół buchaechumBuchaechum jest tańcem stosunkowo nowoczesnym, ponieważ został rozwinięty dopiero w XVIII wieku. Wzorowany na tańcach szamanistycznych, w których wachlarz był rekwizytem szamanów. Jako taniec grupowy – przez wykonywanie różnych figur przypominających kwiaty, motyle itp. – miał sprawić by widz poczuł się tak jakby był w ogrodzie pełnym kwiatów.

Nasz zespół tradycyjnego koreańskiego tańca z wachlarzami Buchaechum w całości składa się ze studentek filologii koreańskiej (w tym momencie liczy 14 osób) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Istnieje bodajże od 2008 r. aczkolwiek dopiero od kilku lat miał okazję prezentować się szerszej publiczności, np. na zeszłorocznym Korea Festival w Warszawie.

Występ bębniarzy KEUNSORIRO / UAM Poznań

bebny keunsoriroKeunsoriro to zespół grający na tradycyjnych bębnach koreańskich (Samulnori). Grupa składa się ze studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu., została założona z inicjatywy mgr. Im Sung Ho, wykładowcy UAM, oraz studentów filologii koreańskiej w 2006 roku. Nazwa zespołu pochodzi z języka koreańskiego i oznacza w wolnym tłumaczeniu „głośny, żywiołowy dźwięk” lub też w sposób bardzo dosłowny „poprzez wielki dźwięk”. Obecnie Keunsoriro jest największym i najprężniej rozwijającym się zespołem Samulnori w Polsce. Wśród występów zespołu należy wymienić przede wszystkim coroczne występy podczas Dnia Kultury Koreańskiej organizowanego przez studentów Filologii koreańskiej. Zespół występował również w różnych miastach w całej Polsce, gdzie był zapraszany na różnorodne wydarzenia, np. w Łowiczu, Wrocławiu, Płocku oraz Warszawie i Wronkach.

Zagadka zbrodni (Memories of Murder)
Pokaz filmowy K-MOVIES: ZAGADKA ZBRODNI

22 maja 2015 piątek godz.17.30-19:45 Aula 1.45 Wydział filologiczny UG ZAGADKA ZBRODNI / Memories of murder (2003), Korea Południowa, 129...