JAPONIA

Published on Maj 25th, 2014 | by admin

Pokaz filmu SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW (2001)

25 maja 2014 (niedziela)

SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW (2001), Japonia, 124 min.

Reżyseria: Hayao Miyazaki

Scenariusz: Hayao Miyazaki

Muzyka: Joe Hisaishi

Dziesięcioletnia Chihiro i jej rodzice przeprowadzają się do nowego miasta. Po drodze przypadkowo gubią trasę i zatrzymują się przed dziwnym murem pośrodku lasu. Rodzice Chihiro decydują się zobaczyć, co jest po drugiej stronie ściany i mimo protestów Chihiro przechodzą przez bramę w murze. Następujące po sobie niesamowite wydarzenia powodują, że dzielna Chihiro musi stawić czoła przeciwnościom w świecie bogów i demonów oraz odnaleźć sposób, aby odczarować rodziców i wrócić do świata ludzi.

Spirited Away: W krainie bogów jest kolejnym filmem animowanym ze studia Ghibli, który zyskał wielu fanów, nie tylko wśród miłośników anime. W ciągu kilku lat film urósł do rangi kultowego, zaś obecnie wymieniany jest, obok Akiry czy Ghost in the Shell, jako jeden z najważniejszych i najdoskonalszych filmów w historii gatunku. Film doceniony został również przez krytyków oraz Amerykańską Akademię Filmową, która w 2003 roku uznała go za najlepszy film animowany.

Tags: , , ,

After party Made in Japonia

25 maja 2014 (niedziela) 21:30 Miejsce : Klub Studencki "YGREK", ul. Polanki 65, 80-306 Gdańsk Plan imprezy: 21:30-22:30 Pokaz teledysków...