JAPONIA

Published on Maj 23rd, 2014 | by admin

Pokaz filmu NASTĘPCA KAKIEMONA (2012)

reż.  Suzanne Raes, Holandia, 49 min.

23.05.2014 (piątek)

miejsce : Aula 1.43 Wydział filologiczny UG

Czy trudno jest zarządzać firmą, która od 400 lat prowadzona jest przez jedną rodzinę? W znanym ośrodku Arita japońska rodzina Kakiemonów od XVII wieku wytwarza sławną na cały świat porcelanę. Obecnie porcelana sygnowana tym nazwiskiem jest uważana za najbardziej wyrafinowaną i pożądaną na świecie.

W rodzinie Kakiemonów przychodzi jednak moment na sukcesję. Trzeba przekazać kierowanie firmą potomkowi. Nowy mistrz porcelany wydaje się być jednak nie do końca przygotowany do pełnienia tej roli. Czy tradycja produkcji porcelany przez ród Kakiemonów przetrwa taką próbę?

Tags:

Wykład Wojciecha Mościbrodzkiego

pracownika Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych 23.05.2014 (piątek) godz. 17:00 Miejsce : Aula 1.43 Wydział filologiczny UG