Kino King and the Clown

24 maja 2015 niedziela

godz. 18.00-20.00

Aula 1.43 wydział filologiczny UG

KRÓL I KLAUN / King and the Clown (2005), Korea Południowa, 119 min.
Reżyseria: Lee Joon-ik
W czasach dynastii Joseon dwóch klaunów i przyjaciół, Zang-seng i Gong-il, udaje się do Seulu. Za niewybredne żarty z ówcześnie panującego króla Yeonsanguna zostają aresztowani i skazani na śmierć. Ich egzekucja może jednak zostać odroczona jeśli uda im się rozśmieszyć władcę. Ku zaskoczeniu dworzan, tyranowi podobają się odważne i szydercze scenki a trupa błaznów zostaje zaangażowana na stałe. Wzbudza to sprzeciw urzędników i konkubiny władcy, zwłaszcza gdy nieobliczalny król zaczyna przejawiać zainteresowanie urodziwym młodzieńcem Gong-ilem.
Dramat historyczny „King and the Clown” po premierze pobił w swej ojczyźnie wszelkie rekordy i był najbardziej dochodowym filmem koreańskim wszech czasów.

Pokaz filmowy K-MOVIES: Jestem cyborgiem i to jest OK

24 maja 2015 niedziela godz. 16.00-17.45 Aula 1.43 wydział filologiczny UG JESTEM CYBORGIEM I TO JEST OK (2006), Korea Południowa,...