Kino

Aula 1.45 wydział filologiczny UG

SUROWY MONTAŻ / Rough Cut (2008) Korea Południowa, 113 min
Reżyser: Jang Hun Scenariusz: Kim Ki-duk

Su-Ta jest popularnym aktorem kina akcji, który uwielbia prowokować bójki. W trakcie kręcenia swojego najnowszego filmu gangsterskiego, rani innego aktora, przez co wywołuje skandal. Ponieważ odtąd żaden aktor nie chce z nim pracować, Su-Ta prosi przypadkowo poznanego gangstera Gang-Pae by z nim zagrał. Gang-Pae zgadza się, stawia jednak jeden warunek – wszystkie sceny przemocy pokazane w filmie mają być prawdziwe. Szykuje się pełen napięcia pojedynek.
Film według scenariusza Kim Ki-duka, wyreżyserowany przez jego wieloletniego asystenta Jang Huna, umiejętnie wykorzystuje konwencje kina gangsterskiego i kina akcji. Zwraca uwagę autotematyzm dzieła o kręceniu filmu – granice pomiędzy fikcją a rzeczywistością są tu bezustannie kwestionowane.

Pokaz tańca z wachlarzami BUCHAECHUM / występ bębniarzy KEUNSORIRO

22 maja 2015 Godz. 20:00-20:30 Miejsce: Hol wydział filologiczny UG   Pokaz tańca z wachlarzami BUCHAECHUM / UAM Poznań Buchaechum...