Made in China

1. Festiwal Kultury Azjatyckiej MADE IN AZJA na Uniwersytecie Gdańskim to interdyscyplinarny projekt, który poprzez wydarzenia z dziedziny kultury i nauki pragnie przybliżyć fenomen i piękno krajów azjatyckiego kontynentu.

Po raz pierwszy w Trójmieście został zorganizowany festiwal, tak bogaty i różnorodny, który ma na celu ukazanie Azji w jak najszerszym aspekcie kulturowym, społecznym, obyczajowym, a nawet kulinarnym. Festiwal MADE IN AZJA powstał na bazie współpracy, jaka od wielu lat rozwija się między Uniwersytetm Gdańskim a Chinami, oraz z chęci przybliżenia Dalekiego Wschodu mieszkańcom Polski. Każda edycja poświęcona będzie innemu rejonowi Azji. Festiwal ma nas otworzyć na inną obyczajowość, dzięki zorganizowanym dyskursom, wykładom i spotkaniom z zaproszonymi gośćmi, a także poprzez sztukę, warsztaty, kino i teatr.

Zaczniemy od Chin. Przyjrzymy się barwnym strojom Dalekiego Wschodu, sztuce walki, Tai Chi i kaligrafii. Zagłębimy się w historię kina chińskiego, poznamy tajniki kultury i filozofii tego państwa. A ponadto spróbujemy opanować kilka słów z bogatego słownika chińskiego i dowiemy się jak praktycznie wykorzystać ciekawostki medyczne Wschodu. Towarzyszyć temu będą pokazy filmowe, poczęstunek chińskimi specjałami oraz spotkanie ze studentami z Harbinu, którzy festiwalem wieńczą swój dwuletni pobyt na UG. Tak przygotowana, bogata karta programowa ma przybliżyć kontynent, który jest nam tak daleki i bliski jednocześnie, dzięki ludziom, którzy go tworzą.

Idąc za tezą, że sztuka jest prawdziwym kluczem do poznawania nowych kultur i ludzi – wierzymy, że Festiwal Made in Azja otworzy obustronnie drzwi pozwalając pogłębić przyjaźń i partnerstwo pomiędzy Nami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑