JAPONIA 1

prowadzenie Sopocki Klub Kendo

24 maja 2014 (sobota)

Miejsce : Sala 41, Budynek Akademickiego Centrum Kultury UG Alternator

Na warsztaty nie obowiązują zapisy.

Sopocki Klub Kendo zaprasza wszystkich chętnych na trening japońskiej szermierki, krótkie szkolenie pozwoli poznać kendo od podstaw i umożliwi sprawdzenie się w realnej walce treningowej z doświadczonymi zawodnikami.

Kendo (Droga Miecza), jest współczesną dyscypliną sportu i jednocześnie sztuką walki sięgającą swymi korzeniami okresu średniowiecznej Japonii. Stanowi jedną z najstarszych oraz najdostojniejszych sztuk walki. Celem treningu, oprócz aspektów sportowych jest dążenie do ćwiczenia umysłu i ciała, oraz rozwoju osobowości ćwiczącego. Możliwość bezpiecznego ćwiczenia zapewnia specjalnie zaprojektowany sprzęt treningowy: bambusowy miecz i zbroja ochronna. Kendo jest dyscypliną sportu, którą z powodzeniem mogą praktykować ludzie niezależnie od wieku, sprawności fizycznej lub płci.

Sopocka Klub Kendo

jest klubem sportowym, lecz jednocześnie grupą zrzeszającą miłośników japońskiej szermierki i kultury Japonii. Klub prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach dyscyplin kendo, iaido oraz jodo. Celem Klubu jest ponadto propagowanie zdrowego stylu życia, a także kształtowanie osobowości w duchu tradycji, patriotyzmu oraz szacunku dla drugiego człowieka. Za szczególny cel uważamy sportową aktywizację młodzieży, przeciwdziałanie patologiom oraz popularyzację kultury Japonii, jak również promocję Miasta i regionu. Sopocki Klub Kendo jest członkiem Polskiego Związku Kendo, posiada akredytację Europejskiej Federacji Kendo.

Tags: , , , ,

SAKURAMAI -OTWARCIE
Występ artystyczny Grupa Tańca Yosakoi „SAKURAMAI POLAND”

23.05.2014 (piątek) godz. 19:00 miejsce : Aula 1.43 Wydział filologiczny UG Grupa Tańca Yosakoi „Sakuramai Poland” „Sakuramai Poland” to grupa...