Imprezy towarzyszące:

Published on Maj 5th, 2012 | by admin

0

Karaoke China Party

25 maja 2012 (piątek)

godz. 22.00

Restauracja Tawerna Sopocka Mesa, ul. Hestii 3, 81-731 Sopot

 

Azja oszalała na punkcie karaoke

Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… Zasadę tą wzięli sobie do serca mieszkańcy Azji, którzy zakochali się w śpiewaniu, a ściślej rzecz biorąc w karaoke.

Takiej popularności karaoke nie ma chyba nigdzie indziej na świecie. Japonia, Chiny, Indonezja, Malezja oszalały na punkcie śpiewania lokalnych i światowych hitów. Azjatyckie miasta pełne są klubów, w których można śpiewać do profesjonalnych podkładów odtwarzanych z dvd lub komputera. Starsi i młodzież bez cienia wstydu czy skrępowania występują na małych i dużych scenach.

Śpiewanie, to dla nich świetna zabawa, ale również możliwość zaprezentowania swoich, często nieprzeciętnych możliwości wokalnych.

(fot. Daria Stasinska)

Amatorów karaoke najczęściej spotkamy w klubach. Kameralna atmosfera sprawia, że wszyscy czują się dobrze i chętnie próbują swoich możliwości. Dla tych, którzy już pewnie czują się z mikrofonem w dłoni – duża scena na nocnym rynku po środku ruchliwej ulicy. Tu czeka już profesjonalny sprzęt i telebim, na którym wyświetlane są słowa piosenek. I w tym wyświetlaniu tkwi sukces karaoke.

Razem z linią melodyczną śpiewacy śledzą tekst. Nie trzeba już pamiętać często trudnych słów i zwrotek. W odpowiednim momencie same pojawią się na ekranie tak by można je było wyśpiewać.

W Japonii poularność karaoke jest tak duża, że kluby wyspecjalizowały się w tego rodzaju rozrywce. Przestrzeń pubu jest podzielna na wygłuszone boksy, w których tuż po pracy spotykają się znajomi, by bawić się śpiewając. I bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że Azjaci przepadają za taką formą spędzania wolnego czasu.

Przemysł podąża w ślad za upodobaniami ludzi. W centrach handlowych można znaleźć sekcje ze specjalne wygłuszonymi boksami, w każdym wygodna kanapa i potrzebny do śpiewania zestaw. Coraz częściej karaoke to sposób na udaną randkę. Pary zamykają się tam i… śpiewają. Najczęściej romantyczne piosenki. Wiadomo, przez muzykę do serca.

[dostęp : http://www.gazetalubuska.pl/Azja oszalała na punkcie karaoke]Tags:


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tajemnice medycyny Wschodu

27 maja 2012 (niedziela) 14:00 -16:00 sala 41, budynek ACK UG Alternator, ul. Wita Stwosza 58   Warsztaty medycyny Wschodu...

Zamknij