Indie

2. Festiwal Kultury Azjatyckiej MADE IN AZJA na Uniwersytecie Gdańskim to interdyscyplinarny projekt, który poprzez wydarzenia z dziedziny kultury i nauki pragnie przybliżyć fenomen i piękno krajów azjatyckiego kontynentu.

Po raz pierwszy w Trójmieście został zorganizowany festiwal tak bogaty i różnorodny, który ma na celu ukazanie Azji w jak najszerszym aspekcie kulturowym, społecznym, obyczajowym, a nawet kulinarnym. Festiwal MADE IN AZJA powstał z chęci przybliżenia Dalekiego Wschodu mieszkańcom Polski. Każda edycja poświęcona będzie innemu rejonowi Azji. Festiwal ma nas otworzyć na inną obyczajowość, dzięki zorganizowanym dyskursom, wykładom i spotkaniom z zaproszonymi gośćmi, a także poprzez sztukę, warsztaty, kino i teatr.

Druga edycja festiwalu będzie idealną okazją do zagłębienia się w kulturze Indii. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Geeta Chandran, indyjska gwiazda, tancerka klasycznego Bharatanatyam.  Podczas festiwalu przyjrzymy się tajnikom jogi, nauczymy się kroków tańca bollywood oraz poznamy znaczenie malowania henną. Zagłębimy się w historii kina bollywood, a także tajnikach Kamasutry. Ponadto spróbujemy opanować kilka słów z bogatego języka hindi. Towarzyszyć temu będą spotkania z podróżnikami, pokazy filmowe,  poczęstunek indyjskimi specjałami. Tak przygotowana, bogata karta programowa ma przybliżyć kontynent, który jest nam tak daleki i bliski jednocześnie, dzięki ludziom, którzy go tworzą.

Idąc za tezą, że sztuka jest prawdziwym kluczem do poznawania nowych kultur i ludzi – wierzymy, że Festiwal Made in Azja otworzy obustronnie drzwi pozwalając pogłębić przyjaźń i partnerstwo pomiędzy Nami.


Back to Top ↑