JAPONIA FILM JIRO SNI O SUSHI

Published on Maj 25th, 2014 | by admin

Film dokumentalny JIRO ŚNI O SUSHI

25 maja 2014  (niedziela)

JIRO ŚNI O SUSHI (2011)USA, 83 min.

reżyseria: David Gelb

obsada: Jiro Ono

85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

„Jiro śni o sushi” z muzyką Philipa Glassa („Godziny”, „Koyaanisqatsi”) to opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie.

Tags: , , ,

STRACH MA SKOSNE OCZY
Wykład Duchy, zombie i manga. Horror japoński w nowym tysiącleciu.

prowadzenie Krzysztof Gonerski 25 maja 2014 (niedziela) 18:00 – 18:45 Miejsce : Aula 1.43 Wydział filologiczny UG   “Duchy, zombie...