JAPONIA BLOK POPKULTURA

Published on Maj 25th, 2014 | by admin

Blok prezentacji multimedialnych o japońskiej pop kulturze

konwenty, cosplayowcy, fanki; gry komputerowe; japońska muzyka pop

25 maja 2014 (niedziela)

Prezentacje przedstawią Japonię współczesną przez pryzmat kultury popularnej na przykładach najbardziej rozpowszechnionych jej aspektów. Przedstawione zostaną głównie te formy rozrywki z Kraju Kwitnącej Wiśni, które zyskują na popularności również w Polsce i na świecie: gry, muzyka oraz specyficzna społeczność japońskich fanów.

Marta Tymińska – doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, na Katedrze Kulturoznawstwa. Z wykształcenia kulturoznawczyni i psycholożka międzykulturowa. Pracuje jako trenerka równościowa, prowadzi warsztaty komunikacji międzykulturowej. W swojej pracy doktorskiej zajmuje się różnorodnymi formami narracyjności w grach elektronicznych. Wielbicielka mangi, fan fiction i popkultury.

Agata Włodarczyk – doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, na Katedrze Kulturoznawstwa. Absolwentka Psychologii oraz Filologii polskiej. W swojej pracy naukowej zajmuje się studiami fanowskimi, głównie społecznym i cyfrowym życiem fandomów, fanowskim poczuciem tożsamości oraz wstydu. Jest autorką powieści “Leokadia w Krainie Czarów”. Współpracuje z portalem Gildia.pl.

Katarzyna Gudyka – Studentka III roku stosunków międzynarodowych (specjalność japonistyka) w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Wraz z japonistami z Gdyni i Gdańska współtworzy koło naukowe „Waku Waku”, pracuje również w redakcji internetowego dziennika o Japonii japonia-online.pl. Interesuje się polityką, ekonomią i (pop)kulturą dalekowschodnią, głównie muzyką.

Katarzyna Malinowska – studentka II roku lingwistyki stosowanej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Należy do Międzywydziałowego Koła Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego. Obszarem zainteresowań jest szeroko pojęta kultura Japonii, sztuki plastyczne oraz języki obce.

Bartosz Tomczuk – inżynier Automatyki i Robotyki ukończonej na Politechnice Gdańskiej, obecnie student studiów magisterskich na tym samym kierunku oraz Electrical Engineery na Blekinge Institute of Technology w Karlskronie. Należy do Międzywydziałowego Koła Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego. Pomimo technicznego wykształcenia, obszarem zainteresowań jest psychologia, filozofia oraz kultura Japonii z wyszczególnieniem języka i muzyki.

Prezentacje :

Wydawnictwo Taiga powstało w kwietniu 2013 roku z wieloletniej pasji dla mangi i kultury Japonii. Choć dopiero stawiamy pierwsze kroki na polskim rynku komiksowym, nie brak nam doświadczenia i zaangażowania. Chcemy, aby naszą ofertę cechowała różnorodność i jak najwyższa jakość wykonania.
Zapraszamy do poznania interesujących światów, wykreowanych przez japońskich mangaków, wyruszenia w drogę razem z naszymi bohaterami, przeżywania ich przygód i emocji. Mamy nadzieję, że uda się Was rozbawić, poruszyć, a nawet… przestraszyć.
Tworząc wydawnictwo, zwracamy szczególną uwagę na Wasze opinie i uwagi, dlatego też zachęcamy do dzielenia się nimi na forum, fan page’u Taigi na Facebooku oraz Twitterze. Każda z nich będzie dla nas cenna, a pytań nie pozostawimy bez odpowiedzi.

Maginarium.pl – strona zapaleńców jeżdżących po konwentach, robiących program, oraz wytwarzających przypinki, podkładki pod myszki i kubki, koszulki i inne !!
Jako centrum projektowe zrealizujemy Twoje marzenia! Kreujemy logo, strony internetowe, projektujemy i wykonujemy stroje fantasy oraz mangowe na zamówienie. Ubierzemy Cię na każdego larpa.  Koszulki, przypinki, podkładki, bluzy, plecaki, torby, kubki i czego tylko dusza zapragnie.

Tags: , , ,

FILM JIRO SNI O SUSHI
Prelekcja Sebastian Rumkowski – sushi master

25 maja 2014  (niedziela) 16:00-18:00 Miejsce : Aula 1.43 Wydział filologiczny UG JIRO ŚNI O SUSHI (2011)USA, 83 min. reżyseria:...